Астрономічна-геологічна субота
Oct. 29th, 2008 10:04 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Метеоритний кратер
Кратер великий (ширина 1,2 км і 170 м глибина), довбануло нормально 50 тисяч років тому. Тоді ніби Арізонщина зеленіла і цвіла, мамонти спокійно собі розмножувались, а тут таке сталось (за оцінками сила вибуху приблизно в 150 разів більше за Хіросімський вибух). Кратер перебуває в приватній власності, ще є музей. В музеї є симулятор попадання метеоритами в землю. Задавши максимальні параметри, можна змоделювати вибух, що захопить всю територію США. Я з тим експериментував кілька разів, поки не поиітив здивовані погляди збоку тих, хто стояли в черзі. В музеї є також стенд по Тунгуському метеориту. Мене здивувало в каталозі метеоритних кратерів світу, що на території України є 5 великих метеоритних кратерів (я про них не в курсі був взагалі)
Чаша кратера

Вид на дорогу з краю кратера

Оглядове вікно для тих, кому страшно

Eagles, "Take It Easy" & Route 66
Вінслоу знаходиться недалеко від кратера, через містечко проходить кавалок легендарного шосе 66. Заїхав, прогулявся, відпочив - враження неоднозначні. Містечко опинилось збоку від збудованого шосе І-40, тому занепало ще в середині минулого століття (мультфільм "Тачки", ага). Будинки, окремі машини, вітрини закритих магазинів, оформлення дороги - все з тих часів і залишилось.
На куті вулиці, про який співають Eagles, стоїть бронзовий хлопака з гітарою, у вітрині - кобіта у форді.

Фото: Mark Turner, Wikipedia
Well, I'm a standin' on a corner in Winslow, Arizona,
and such a fine sight to see
It's a girl, my Lord, in a flatbed Ford,
slowin' down to take a look at me
Do Not Climb On Vehicle!

Парк закам'янілих дерев
В Тріасовому періоді, в Арізонщині були джунглі з великими деревами. І от поступово вулкани і повені присипали і заливали ці дерева - от вони і закам'яніли. Незважаючи на заборони, кажуть на сайті парку, 12-16 тис. кг фрагментів щороку виносять відвідувачі.
Кусок дерева

Ще один кусок дерева

Також на території парку є фрагмент поселення індіанців, я вже писав, про їхні видовбані малюнки на камінні
Обсерваторія Ловелла
У Флагстафі є обсерваторія, в яку пізно ввечері пускають відвідувачів. Можна подивитись в телескопи на звізди, найбільший - 24-дюймовий телескоп Кларка. Подивився у всі телескопи, поговорив з операторами телескопів, найменший коштує 8 тис. дол, як домашній варіант.
В цій обсерваторії було здійснено багато відомих досліджень, в 1930 році відкрили Плутон, в 1977 році - кільця на Урані, три найбільші відомі зірки.
Смішна ситуація була з лазерним вказівником. Один чувак подивився в телескоп, і асистент обсерваторії йому захоплено каже, що він бачив світло, яке йшло мільйони років і т.д. Чувак не відреагував. Тут асистент показує лазерним вказівником в небо, і реально було таке враження, що вказівник прямо до зірки і доходить. Тут чувак не витримав, і викрикнув, що це факінг імпрессів. Асистент починає голосно сміятись і каже, що галактики на віддалі мільйонів свтілових років - це не імпресів, а лазерний вказівник за кілька доларів - це вже факінг імпресів.
no subject
Date: 2008-10-30 07:38 am (UTC)no subject
Date: 2008-10-30 09:10 am (UTC)no subject
Date: 2008-10-30 10:17 am (UTC)no subject
Date: 2008-10-30 02:28 pm (UTC)no subject
Date: 2008-10-30 10:51 am (UTC)no subject
Date: 2008-10-30 02:29 pm (UTC)