![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Макет міста середини ХVІІІ ст., спираючись на архівні дані, виготовив архітектор Ігор Качор у 1999 році. Зблизька виглядає цікаво і заманливо.

Зберігся в архівах план Львова кінця ХVІІІ ст.

Для порівняння — вигляд макету зверху.

Як виявляється, княжий Львів був по інший бік Полтви, навколо гори і Високого Замку.

Януш Вітвіцький, львівський архітектор, почав в 1929 році створювати свою панораму Середмістя Львова у мірилі 1:200 з фанери та картону. За сім років він завершив роботу, детальніше про розробку можна почитати в статті про панораму часопису "Будуємо інакше". Зараз панорама знаходиться у Вроцлаві.

29 грудня 2005 р. сесія Львівської міської ради винесла ухвалу “Про відзначення 750-річчя заснування міста Львова”. Згідно з концепцією святкування, передбачено витратити 15,5 млн. гривень на різні дійства, в т.ч. 1 млн. гривень на виготовлення макета середньовічного Львова з кераміки й каменю. В тому напрямку наразі прогресу немає.
Архітектор Ігор Качор пропонує встановити в центрі міста макети у мірилі 1:25 просторових домінант давнього Львова. На пішохідних Галицькій і Краківській — відповідно Галицької та Краківської брам і костелу тринітаріїв; на Театральній — костелів св. Духа, єзуїтів, францисканців, Низького замку; на пл. Ринок — готичного Латинського собору, ратуші, кварталу багатих крамів. Також варто відтворити Босацьку та Єзуїтську хвіртки; бастеї Бернардинську й Королівську біля оборонного муру бернардинського монастиря; бастеї вздовж проспекту Свободи.
Такі реалізації є в Європі, наприклад, голландський Мадуродам (Madurodam), макети історичних будівель у мірилі 1:25.
